Çocuklara Özel Hasta Yatakları Mevcut Mu?

Hasta yatağı günümüz teknolojisi sayesinde oldukça ilerlemiş özelliklere sahip olan hastane ürünlerinden biri haline gelmiştir. Sadece hastaneler için değil ev kullanımı için de hasta yatakları oldukça rağbet görmektedir. Evlerinde hasta yatağı kullanmak isteyenlerin ilk başvurduğu yöntemlerden biri de hasta yatağı kiralama yöntemidir.

Hasta yatağı fiyatları seçilen hasta yatağının fonksiyonel özellikleri ve kullanım sürelerine göre farklılık göstermektedir. Hasta yataklarının konforu kadar hasta karyolası da hastalar için oldukça önemli bir unsurdur. Hastalık herkesi yaşlı ve genç yasa bakmaksızın başına gelecek kötü bir olaydır.

Bu sebeple çocuklara özel olarak üretilmiş olan hasta yatakları mevcuttur. Anneler çocuklarının bakımının en konforlu ve güvenilir bir şekilde yapılmasını ister. Bu sebeple çocuğu hasta olan aileler hemen çocuk hasta yatağı kullanımı tercih etmektedirler. Hasta yatakları çok fazla özelliklere sahip olan yataklardır. Bu sebeple çocuklara özel, erkeklere özel ve kadınlara özel hasta yatakları mevcuttur. Her gruba uygun hasta yatakları kendi içlerinde özel olarak tasarlanmıştır ve diğerlerine göre farklılık göstermektedir.

Çocuklar hasta olduğu zaman hem çocuk hem aile psikolojik olarak kötü etkilenmektedir. Bu durumu bir nebze yükseltmek ve moralleri yüksek tutmak için çocuk hasta yatakları en konforlu şekilde üretilmiştir. Bu konfor sayesinde hasta olan çocuklar kendini biraz olsun daha rahat ve iyi hissedecektir. Çocuğunu rahat gören ailelerinde biraz olsun içleri rahatlatacaktır. Hasta olan çocukların hastalığının iyiye girmesi için hasta yatağı ve karyolasının konforu önemli bir unsurdur.

Çocuk Hasta Yatakları Nasıl Olmalı?

İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki çocuk hasta yatakları diğer yataklardan oldukça farklı bir şekilde sadece çocuklara özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Çocuk hasta yataklarının en önemli unsuru da sürekli ilaç kullanmak zorunda olan çocukların ve annelerin rahat etmesini sağlayacak olan serum aparatına sahip olmasıdır. Her çocuk hastalığı boyunca tedavi sürecini yatarak geçirmeyebilir bazen ayağa kalkmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebepten dolayı çocuk hasta yataklarının boyları çocuklar için uygun ve ideal olmalıdır.

Çocuk yataktan inerken veya yatağa çıkarken kendini zorlamaktan kaçınmalıdır. Çocuk hasta yataklarının baş kısmı ve ayak kısımları döndürebilir özellikte olmalıdır. Çocuk hasta yatağının bu özelliği sayesinde çocuk sıkılmaz ve televizyon izleme kitap okuma gibi aktiviteleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Çocuk hasta yatağında bulunması gereken en önemli unsur ise yatağın yanlarında bulunan koruma kolluklarıdır. Bu korumalıklar sayesinde çocuk rahat uyuyabilir ve hareket edebilir. Düşme gibi oluşacak riskler ortadan kalkmıştır.

Çocuk Hasta Yatakları ve Havalı Yatak

Çocuk hasta karyolası üzerine havalı hasta yatağı kullanmak özellikle yeni doğan veya bebek kategorisine giren ufak çocuklar için önemlidir. Bunun nedeni ise yeni doğmuş olan bir bebek diğer çocuklara göre fiziksel yeterliliklere sahip değildir. Çocuk hasta karyolası üzerinde kullanılacak olan havalı yataklar sayesinde çocuk yatak üzerinde hareket etmeden bile her türlü pozisyona gelebilir. Çocuğun hareket etmesi gerekmemektedir.

Yatağın kumandası sayesinde yatak anne veya baba sayesinde her türlü pozisyonu alabilir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra yatağın özel yapısı sayesindedir çocuğun kan dolaşımı olumlu yönde etkilenir. Aşırı kiloya sahip olan çocuklar obez kategorisine girmektedir. Bu tarz çocuklar hasta olduğu zaman havalı yatak kullanımı tercih edilmesi gerekmektedir. Çok çocuklar için normal bir hasta yatağı kullanımı omurga problemlerine yol açabilir.

Çocuk Hasta Karyolasının Çeşitleri Nelerdir?

Üç motorlu çocuk hasta karyolası sahip olduğu motor ve uzaktan kumanda sayesinde başucu ve ayakucu bunun yanı sıra karyola yüksekliği elektrikli motor sayesinde kolay bir şekilde ayarlanır. Olabilecek elektrik kesintisine karşı şarj edilebilir batarya özelliğine sahiptir. Yatak özelliği antibakteriyel özelliğe sahiptir. Tekerlekleri kilitlenebilir.

Tek Ayarlı Çocuk Karyolası

Tek ayar özelliğine sahip olan çocuk hasta karyolasının başucu hareketi çevirme kolu sayesinde gerçekleştirilir. Tekerlekleri kilitlenebilir özelliktedir. Bunların yanı sıra bebekler içinde değişik hasta karyolası üretimi yapılmaktadır. Hastanelerde kullanılacak olan çocuk hasta karyolalarının yanında refakatçi yeri özelliğine sahip olanları da mevcuttur. Çocuğunuz için bu tarz hasta karyolası ve yataklarını tercih ederek çocuğunuzun hastalığını rahat bir şekilde geçirmesini sağlayabilirsiniz.

3 comments to Çocuklara Özel Hasta Yatakları Mevcut Mu?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>